Komentarze Świętego

Kangur Matematyczny 2007

http://www.gimzakrzow.iap.pl/gify/kangur.jpg

Dziś prezentuję wam program, który zawiera wszystkie zadania (od 2 klasy podstawówki, po 3 klasę licealną) z międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny z 2007 roku. Oprócz pytań, są też rozwiązania i odpowiedzi. Program bardzo dobry do ćwiczenia przed konkursami (nie tylko przed Kangurem), oraz do sprawdzenia swojej wiedzy.


RAPIDSHARE
Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://rapidshare.com/files/104844642/kangur_2007.part1.rar http://rapidshare.com/files/104844882/kangur_2007.part2.rar Download bez limitów" />Witam, wczoraj pisałem Kangura Matematycznego kategorię Junior (jestem w 3gim). Piszę z pytaniem o sprawdzenie moich odpowiedzi.
1.D
2.D
3.C
4.B
5.B
6.A (tutaj mam błąd)
7.E
8.D
9.C
10.E (tutaj też popełniłem błąd.. Zapomniałem pomnożyć c przez 10.)
11.C?
12.B
13.D?
14.B
15.E
16.C
17.D
18.E
19.C
20.B
21.B?
22.C?
23.A?
24.B
25.A?
26.C?
27. Nie pamiętam co zaznaczyłem..
28.B
29.A?
30.E?
Znaki zapytania oznaczają niepewność moich odpowiedzi. Wszystko próbowałem wyliczyć, jednak nie wiem, z jakim skutkiem." />To prawda, do kitu ten konkurs. Zadania nieciekawe, banalne. Niektóre z nich niejasne, można się co do nich kłócić. Np. widziałem zadania z tamtego roku. Jedno z nich mówiło o [glow=green]Największej Wspólnej Wielokrotności[/glow] (Tak! Pisane wielką literą!) Oczywiście nie była to podpucha, wszystkie możliwe odpowiedzi to były liczby. Niestety chodzę do V klasy podstawówki i nie mam za wiele konkursów, uważam, że Kangur Matematyczny jest nieporównywalnie lepszy. Fajne zadania, widać że się starają - no i fajne nagrody (widać klasę). Poza tym na Matematyka plus lepiej wynagradzane są szkoły itd. niż uczniowie - w tamtym roku miałem max punktów i dostałem kilka głupich gazetek do nauki angielskiego - a szkoła w powiecie, która wyśle najwięcej uczniów dostaje pięknie wydaną klasykę literatury." />ja tam nie wiem ja nie jestem bardzo dobra z matematyki ale w Kangurze matematycznym co roku uczestniczę...
w tym roku miałam już inną kategorie wiekową...
Kadet
mam odpowiedzi z tego testu ale jeszcze raz mówię że z matematyki to ja najlepsza nie jestem

oto moje odpowiedzi:
1)a
2)c
3)c
4)b
5)d
6)c
7)c
8)b
9)d
10)e
11)c
12)a
13)b
14)a
15)b
16)e
17)c
18)c
19)e
20)d
21)e
22)a
23)c
24)b
25)c
26)e
27)e
28)b
29)b
30)cDzisiaj w szkołach w całej polsce odbył się konkurs matematyczny "Kangur". Tak się złozyło, że brałem w nim udział i pomyślałem, żeby wrzucić tutaj zadania. są one dla 2 i 3 klasy liceum. Może napiszemy tu, które odpowiedzi uważamy za poprawne i dlaczego własnie te. Może być z tego całkiem ciekawa dyskusja.

http://i10.photobucket.com/albums/a146/ ... angur1.jpg
http://i10.photobucket.com/albums/a146/ ... angur2.jpg

Miłego rozwiązywania i pisania" />
">Właśnie skończyłem klasę maturalną, więc muszę wybrać jakieś studia. Chciałbym studiować matematykę (albo coś powiązanego z matmą) koniecznie w Krakowie. I tutaj zaczyna się problem. Co i gdzie??? Z matmy jestem ... no nie oszukujmy się bardzo dobry - udział w OM, zwycięstwo w Kangurze itp. Matematyką interesuję się od ... zawsze. Matmę rozszerzoną na maturze napisałem na 98-100%, język rozszerzony na 83-85%, więc pewnie dostanę się gdzie tylko będę chciał. Przy wyborze studiów absolutnie najważniejszą rzeczą jest dla mnie dobrze płatna praca po studiach, z której znalezieniem nie będzie problemu. Poza tym nie chcę w żadnym wypadku być nauczycielem czy profesorem. Od dłuższego czasu myślę nad matematyką stosowaną na AGH. Jak sądzicie, dobry pomysł? Bo jeżeli chodzi o UJ to mam wielkie obawy, że po UJ to musiałbym zostać albo profesorem albo nauczycielem. Gdyby nie trzeba było po studiach zarabiać to pewnie poszedłbym na UJ, ale coś się obawiam o pracę po tej uczelni. Jak sądzicie, czy słusznie? A może powinienem iść na Akademię Ekonomiczną na np. Bankowość i Rachunkowość? Jak myślicie. Pomóżcie, bo mam mętlik w głowie a trzeba się w końcu zdecydować. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Muszę sprostować błęne opinie - absolutnie nie jest prawdą, że:

1. "Po matematyce na UJ zostaje się nauczycielem albo profesorem".

Oczywiście wielu nauczycieli szkolnych i akademickich w Krakowie, i nie tylko, ukończyło UJ. Wśród nich są nauczyciele wybitni, np. ci kształcący kolejne roczniki olimpijczyków. Tym niemniej zdecydowana większość absolwentów naszej uczelni wykonuje inne zawody niż (piękny skądinąd) zawód nauczyciela, w których wykształcenie matematyczne jest potrzebne - w finansach i bankowości, w firmach statystycznych, czy w sektorze IT.

2. "Po UJ nie ma pracy i gorzej się zarabia".

Jeżeli po matematyce na UJ bywają problemy ze znalezieniem pracy, to chyba naprawdę mniejsze niż po jakiejkolwiek innej uczelni. Jednocześnie niektórzy z naszych absolwentów zajmują poważne stanowiska w biznesie - są członkami zarządów czy rad nadzorczych wielkich firm i zarabiają co najmniej godziwie. Takich przykładów znam wiele.

Ponadto matematyk to najlepszy zawód świata! Nie według mojej opinii , ale według poważnej amerykańskiej firmy zajmującej się ocenianiem jakości różnych zawodów. Zob. "Puls Biznesu" z 12.01.2009 (za "Wall Street Journal"):

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleI ... &open=four" />testy....jedyne jakie pamietam, to "KANGUR MATEMATYCZNY" z LO i podstawowce , nie podobalo misie w nim to, ze za bledne odpowiedzi odejmowano punkty
jesli nie ma w zalozeniu testu czegos takiego, to jak najbardziej jestem chetna i moge pisac" />Ostatnio chętnie bierzecie udział w różnych zabawach, zagadkach, konkursach... "Złodziejskie zagadki" utknęły, dlatego powinno Wam się spodobać. To jest quiz z zagadkami dotyczącymi "sztuki Thieficznej", czyli wszelkich fanartów z Thiefem związanych. Prawa autorskie należą do Gamemag.tk, ze względu na współpracę między oboma serwisami chcemy zaproponować taki temat także tutaj.

Zasady są proste: odpowiada się na pytania oznaczone numerkami. Maksymalnie można uzyskać 15 punktów (po jednym punkcie za każde pytanie). Przykładowo:

pytanie nr 77. Bratem i Zdrajcą w Thief'ie III jest...?
Odpowiedź formułuje się tak: 77. Wiedźma Gamall, udaje Tłumaczkę Opiekunów.

Za poprawną odpowiedź dostaje się od formułującego quiz 1 punkt. Za błędną nie dostaje się nic, ale nie ma kary (np. w konkursie matematycznym "Kangur" odejmują po 1/3 punktów możliwych do zdobycia). Gdy ktoś rozwiąże cały quiz lub gdy miną 2 tygodnie (to musi żyć; w "Zagadkach..." nie wzięto tego aspektu pod uwagę i teraz temat przymiera), autor quizu ujawnia poprawne odpowiedzi, liczy punkty graczy i ogłasza wynik. Osoba najbliższa naksymalnemu wynikowi ma teraz prawo do podania swoich 15 zagadek i zaczyna się dalej. Jeśli przez ponad tydzień nie pojawi się żadna odpowiedź, autor ujawnia poprawne odpowiedzi i kończy daną grę, ogłaszając nowy zestaw pytań (to zapobiega fałszowaniu wyniku, bo gracz nie może podać odpowiedzi ujawnionych jako swoich własnych). Quizy są tematyczne, np. dotyczące poszczególnych części lub określonych fanmisji.
Twórczość fanów gry jest niesamowita i warto dowiedzieć się o niej więcej. To jest tylko próbka, czy się przyjmie, tematem przewodnim jest "Mektub" (pierwszy). Pytania poniżej...

1.Gdzie rozgrywa się akcja powiastki ‟Mektub”? (W jakim kraju?)
2.Jaką szkołę ukończył właśnie główny bohater z Letheritzii?
3.Strażnicy to inaczej Bractwo‌?
4.Jakiej orientacji politycznej jest lord Chandarava?
5.Jak Opiekunowie nazywają Garretta? (Podaj 3 przykłady.)
6.Jak nazywa się szef ochronki lorda? (Podaj imię i nazwisko.)
7.Co oznacza zwrot ‟Mektub” i z jakiego języka pochodzi?
8.Gdzie lord ukrył przełącznik do ukrytych komnat? (W jakim miejscu?)
9.Ile lat ma Gregorius?
10. Jakie jest główne zadanie Bractwa?
11. Z jakiej serii filmów pochodzi sen Garretta?
12. Z jakiej serii książek pochodzi Morley Dotes?
13. Jaka jest waluta Karenty?
14. Tradycyjny trunek Strażników to anagram jakiego słowa?
15. Jaki jest ulubiony utwór lady Anny i kto jest jego autorem?


Prosimy o niepublikowanie bliźniaczego tematu tak, jak miało to miejsce z "Dokończ opowieść...". Potem po Sieci rozlewa się niesmak .
Quiz Mektub by Gamemag.tk Team. All rights reserved.